Archive for the ‘Znani z Poznania’ Category

Jan Kulczyk

Author: admin

Osobą nieodłącznie związaną z miastem Poznań i jego historią, a także postacią przez wielu uznaną za bardzo kontrowersyjną jest dr Jan Kulczyk. Światowej sławy przdsiębiorca uznany za najbogatszego Polaka, a także znajdujący się w pierwszym 1000 najbogatszych ludzi świata. Jego majątek liczy się na około 6,4 miliarda złotych co sprawia, że jego potencjał w tworzeniu i rozwijaniu nowych przedsiębiortw jest niesamowicie skuteczny.

(more…)

Hipolit Ciegielski cz.2

Author: admin

Historia największego przdsiębiorstwa w mieście Poznań wybrukowana jest wieloma ciekawymi wydarzeniami. Po założeniu sklepu z narzędziami rolniczymi przez Hipolita Cegielskiego, zakład rozwijał się tak szybko ,że w ciągu zaledwie kilku lat zmienił się ze sklepu w duży zakład zajmujący się produkcją wszelkiego rodzaju maszyn służących rolnikom, a także ich naprawie. Następnie do oferty wprowadzono również protoplastów dzisiejszych tramwajów miasta Poznań zwanych lokomobilami.

(more…)

Hipolit Cegielski cz.1

Author: admin

O historii miasta Poznań nie da się mówić nie wspominając nazwiska Cegielskiego. Twórcy jednego z największych przedsiębiorstw w Polsce. I niezaprzeczalenie ikony poznańskiej przedsiębiorczości. Jego historia zaczyna się w malutkiej miejscowości Ławki znajdującej się koło miasta Gniezno.

(more…)