KKS Lech Poznań

KKS Lech Poznań to klub piłkarski, który stanowi ogromną ikonę miasta. Dzięki pięknemu stadionowi ,który jest obecnie rozbudowywany mamy miejsce służące do rozrywki na wysokim poziomie. Klub jako taki powstał 19.03.1922 roku na Dębcu. Jego pierwszą nazwą była Lutnia Dębiec.

Dziś po wielu zmianach i zawirowaniach kadrowo – zarządczych klub piłkarski nosi nazwę KKS Lech Poznań. Klub przez wiele lat swojej historii miał wiele wzlotów i upadków jednak w ostatnich latach zdobył mistrzostwo Polski przez co drużyna będzie reprezentować całą Polskę na zawodach ogólnoeuropejskich. Barwami klubu są kolory niebieski i biały. Piłkarze noszą stroje w ww barwach przez co są niesamowicie rozpoznawalni na płytach boisk całej Europy. Kibice klubu KKS Lech Poznań są w pewnych sytuacjach dużo bardziej znani niż piłkarze. Wiele razy fankluby Lecha zdobyły mistrzostwa i wiele bardzo prestiżowych nagród dla najlepiej kibicujących fanów na świecie. Mecze zawsze są okraszone przepiękną oprawą i żywiołowym dopingiem.

Najsławniejszą ksywką Lecha Poznań jest “Kolejorz” wzięło się to stąd, że kiedyś głównym sponsorem i zawiadowcą klubu były Polskie Koleje Państwowe. Do dziś często słychać na stadionie okrzyki tysięcy ludzkich gardeł chwalące poznańskiego “kolejorza”. Jednak kibice Lecha Poznań słyną również z agresji ich historia usiana jest wieloma starciami z policją i ochroną stadionu znajdującego się przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Bójki fanów różnych klubów w Polsce są niewątpliwie normą ,lecz kibice Lecha słyną ze swojej skuteczności i tłumaczenia zwolennikom innych klubów przy pomocy pięści ,który klub jest najważniejszy w Polsce.

Najsławniejszy konflikt trwający od wielu lat ma miejsce między Lechem, a Warszawską Legią. Antagonizmy związane z piłką narodziły się już dużo wcześniej na tle wzajemnej niechęci obu tych miast, która narastała w miarę upływu czasu. Dziś przeciętny poznaniak jest dość negatywnie nastawiony do mieszkańców stolicy ale to tylko kropla w morzu ciekawych relacji ukazanych w świetle piłki nożnej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.