Malta

Kolejnym fascynującym miejscem, pełniącym rolę swoistego rodzaju wizytówki miasta Poznań jest kompleks sportowy Malta. Od samego początku władze miasta nie mogły się zdecydować w jaki sposób dać ludziom aktywną formę rozrywki.  Odpowiedź przyszła wraz z zagospodarowywaniem terenów wokół Jeziora Maltańskiego.

Budowę rozpoczęto w latach 80-tych. Pierwotnym zamysłem miało być stworzenie stoku narciarskiego dla amatorów tego sportu. Na samym początku po stworzeniu w mieście Poznań tego rodzaju rozrywki cieszyła się ona niezwykle dużą popularnością czego efektem były powiększające się wpływy do kasy miasta Poznań. Jednak była to propozycja jedynie zimowa ,ponieważ miast nie dysponowało wtedy technologią sztucznego śniegu i szczotkowej nawierzchni umożliwiającej swobodne zjazdy po stoku nawet latem. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a Poznań znów zasłynął z oryginalnego podejścia do sportów zimowych.

Następnym pomysłem również wprowadzonym z ogromnym powodzeniem był tor saneczkowy, który z początku uchodził za bardzo ekstremalny i trudny. Dlatego też mniejsza część młodszych mieszkańców stolicy Wielkopolski korzystała z jego dobrodziejstw. Władze tego Malty również spełniły te oczekiwania i stworzyły tor saneczkowy ,który był łatwi i przyjemny, a także pozwalał na zabawę latem. Wprowadzono to zrobiony na zasadzie ślizgu po dużej, śliskiej i metalowej szynie na sam dół. Sprawia to ogromną frajdę i wiele przyjemności.

Oprócz tych wszystkich rozrywek letnio-zimowych Malta posiada prężnie rozwijający się klub kajakowy, który osiąga na międzynarodowych zawodach najwyższe miejsca. Prowadzi to do rozległej promocji tego miejsca, a także zwiększających się wpływów do kasy zarządu ośrodka na Malcie. W odpowiedzi na ogromną ilość osób spędzających czas nad wodą powstało również w całości darmowe kino i potężna galeria handlowa dająca mnóstwo nowych miejsc pracy i wielu sklepów, które każdy człowiek będący w tamtym rejonie i poszukujący rozrywki ze spokojem może odwiedzić w celu zrobienia niezbędnych zakupów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.