Międzynarodowe Targi Poznańskie

Poznań jako miasto kojarzony jest w Europie i na świecie z miastem przede wszystkim targowym, które dzięki MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskie) przyciągnęło i przyciąga co roku na dziesiątki imprez wystawców i firmy z całego świata. Dzięki Międzynarodowym Targom Poznańskim miasto Poznań stało się niezaprzeczalną stolicą biznesu w Polsce.

Prezesem tej placówki jest dr Andrzej Byrt, który jako dyplomata z wieloletnim doświadczeniem, a także bliski współpracownik Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego ,którzy podczas swych kadencji prezydentów Polski często korzystali z rad dr Andrzeja Byrta. Jednak jest on nie tylko prezesem MTP, pracuje od wielu lat również naukowo ,prowadząc min niesamowicie ciekawe wykłady na uczelniach tj. Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa znajdująca się przy ulicy generała Tadeusza Kutrzeby w Poznaniu.

MTP ze względu na swą tradycję sięgającą 1921 roku przyciągają do miasta Poznań corocznie wielu wystawców i mnóstwo różnego rodzaju firm na osiemdziesięciu różnych imprezach biznesowych. Jedną z ciekawszych imprez jest POLAGRA czyli impreza powiązana z rolnictwem, maszynami rolniczymi, a także wszelkimi technologiami hodowli bydła i trzody chlewnej. Dzięki temu rolnicy z całej Polski mogą się spotkać z przedstawicielami różnych firm, których oferta skierowana jest do rolników i hodowców. Spotkania te są niezmiernie ważne, ponieważ miasto Poznań może dzięki temu sprowokować swoistego rodzaju wymianę myśli między firmami ,a ich klientami.

Kolejną fascynującą rzeczą są na targach wykłady tematyczne ,które np. na Polagrze mają na celu uświadomienie gości z tematyki nowinek produkcyjnych, nowych metod hodowli, a także tematyką dopłat unijnych, dzięki którym rolnicy mogą czerpać bardzo duże wsparcie dla swoich działań. Największą promocję miasto zawdzięcza właśnie takim imprezom, które mocno wpływają na rozwój infrastruktury w mieście ale również w znaczący sposób wspomagają rozwój hotelarstwa i gastronomii.

Możliwość komentowania jest wyłączona.