Poznańskie uniwersytety

Celem promocji miasta Poznań od dłuższego czasu jest skierowana dla młodych ludzi poszerzająca się oferta uczelni wyższych, a co za tym idzie bogatej oferty dydaktycznej dla ludzi, którzy chcą zdobyć wyższe wykształcenie. Uważam, że jest to niesamowicie dobry pomysł, ponieważ powyższy priorytet dla miasta może okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ nie tylko ściągnie do miasta Poznań mnóstwo młodych i kreatywnych ludzi ale także wybitne “mózgi” polskiej nauki.

Pierwszą uczelnią i zarazem najważniejszą jest Uniwersytet Adama Mickiewicza. Jego siedzibą jest od zarania dziejów miasto Poznań. Został założony w na początku XX wieku. Co zabawne jego pierwszą nazwą była “Wszechnica Piastowska” następnie przemianowana na Uniwersytet Poznański. Nazwa obowiązująca do dzisiejszego dnia powstała po II wojnie światowej kiedy to otrzymał on swojego patrona. Uczelnia oferuje gigantyczną ofertę dydaktyczną kształcącą ludzi w zakresach tj. prawo, ekonomia, politologia, filozofia itd. ale także mającym wiele rodzaju wydziałów zajmujących się stricte naukami ścisłymi tj. fizyka, chemia, biologia, matematyka, informatyka itd.

Kolejną uczelnią bardzo istotną dla miasta Poznań jest Uniwersytet Ekonomiczny. Uczelnia cieszy się dużym prestiżem i skutecznością nauczania młodych studentów. Swoją historię rozpoczął jako Wyższa Szkoła Handlowa, a rangę uniwersytetu uzyskał dopiero w 2008 roku. Do kierunków ,w których specjalizuje się uczelnia mająca swoją siedzibę w mieście Poznań należą min. ekonomia, gospodarka międzynarodowa,informatyka i gospodarka elektroniczna, towaroznawstwo, zarządzanie.

Trzecią najważniejszą uczelnią poznańską jest Uniwersytet Przyrodniczy. Uczelnia znana pod nazwą Akademii Rolniczej ma swoje początki już podczas zaboru pruskiego, działała pod koniec XIX wieku jako jedyna uczelnia Polska zlikwidowana jednak przez Bismarka po 7 latach działalności. Jednak tradycja rolnictwa wielkopolskiego sprawiła, że uczelnia powstała ponownie i prosperuje świetnie do dziś. Wydziałami, na których kształcone są niebotyczne liczby ludzi w mieście Poznań są min. rolnictwo i bioinżynieria, wydział leśny, biologia i hodowla zwierząt, technologia drewna, ogrodnictwo i architektura krajobrazu, wydział ekonomiczno-społeczny, melioracja i inżynieria środowiska, żywność i żywienie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.